25-09-2019 20:12:00

Adana'daki bombalı saldırıda dikkat çeken detay!

Bitme noktasına gelen PKK terör örgütünün son yıllarda sıkça başvurduğu kalleşçe tuzaklara karşı, TSK ve Emniyet Teşkilatı oldukça etkili önlemler almaya devam ediyor. Terör örgütü PKK’nın Adana’daki son saldırısında, çevik kuvvet personelinin burnunun dahi kanamaması alınan tedbirlerin önemini gözler önüne serdi.
Adana'daki bombalı saldırıda dikkat çeken detay!

Dağlarda ve şehirlerde düzenlenen operasyonlar sonucu kan kaybeden terör örgütü PKK, saldırı şeklini sinsi tuzaklar üzerine kuruyor. 

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN HAİNCE TUZAKLARINA KARŞI "ZIRHLI" ÖNLEM

Birebir sıcak çatışmadan kaçınan teröristler, kolluk kuvvetlerinin geçiş güzergahlarına tuzaklar kurarak varlığını sürdürmeye çalışıyor. 

Personel sevkiyatının çoğu zaman zırhsız, nadiren de hafif zırhlı araçlarla gerçekleştirildiği dönemde çok sayıda şehit verilmişti.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkilatı’nda transfer aracı olarak kullanılan minibüs-otobüsler zırhlılarıyla değiştirildi.

TUZAĞIN BOŞA ÇIKARILMASINDA ÖNEMLİ ROL OYNADI

Her türlü patlayıcıya ve mayına dayanıklı olan zırhlı minibüs ve otobüsler, teröristlerin hain saldırılarının boşa çıkarılmasında büyük rol oynadı.

Son olarak Adana Yüreğir’de terör örgütü PKK tarafından düzenlendiği değerlendirilen saldırıda, çevik kuvvet personelini taşıyan otobüs bombanın hedefi oldu.

Patlamanın şiddetiyle otobüsün dış aksamında, çevredeki araçlarda ve yerleşim birimlerinde hasar meydana geldi.

Ancak saldırının etkisi, otobüsün dışıyla sınırlı kaldı. Otobüsün zırhının iç kısımında herhangi bir hasar oluşmazken, personelin burnu bile kanamadı.

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI